HATAY BELEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SODES ‘’ KAYNAK TEKNİĞİNDE BİZDE VARIZ’’ PROJESİ KABUL EDİLDİ.

2017 Yılı SODES programı kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje ofisi tarafından hazırlanan  "Kaynak Tekniğinde Bizde Varız " projesi DPT tarafından kabul edildi.
SODES ‘’ KAYNAK TEKNİĞİNDE BİZDE VARIZ’’ PROJESİ KABUL EDİLDİ.

Proje Koordinatörü İbrahim BİLGİN; Toplam bütçesi 125.000 TL olan projenin istihdam amaçlı bir proje olduğunu, proje kapsamında MİG-MAG ve örtülü  elektrot ark kaynağı kurslarının açılacağını, MİG_MAG kursunun 208 saatlik, örtülü elektrot ark kaynağı kursunun ise 128 saatlik modüler sistemde planlandığını, kursların yıl boyu süreceğini , kurs malzemelerinin ücretsiz  olacağını, 18-29 yaş arasındaki bağımlı, tek ebeveynli, işsiz, yoksul, vasıfsız kenar mahallelerde yaşayan gençlere yönelik okulumuzdaki atölyelerimizden faydalanarak gençlerimizi iş sahibi yapmak istiyoruz. Dedi.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir ŞAHAN; Projenin gençleri iş sahibi yapmaya yönelik olduğunu, Belen Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisemizdeki mevcut metal atölyelerimizin imkanlarından faydalanarak 18-29 yaş arasındaki gençlerimizi iş sahibi yapmak için 1  yıl boyunca kursların Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılacağını, kurs bitiminde gençlerimize sertifika verileceğini, katılan kursiyerlere yolluk ve harçlık da ödeneceğini, ilçemizde bu alanda ilk defa böyle bir kursun açılacağını ifade etti.

Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Cad. No1 Halk Eğitim Merkezi Binası 4. Kat Belen / HATAY - 0326 441 260809

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.