HATAY BELEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz İzci Kampında

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı içerisinde başarı gösteren öğrencilerimiz 10-16 Ağustos tarihlerinde İstanbul-Ümraniye 5. Dönem Aday İzci Kampına katıldılar. 
Öğrencilerimiz İzci Kampında

Kamp kapsamında öğrenciler;  izcilik bilgilerinin yanısıra binicilik, yüzme, okçuluk, resim, müzik, tiyatro, paintbal, kano ile kürek çekme, ilk yardım, trafik, yangın söndürme, dağ bisikleti, oryantring, badminton, ebru sanatı, gibi birçok dalda eğitim aldılar. Ayrıca Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Cami, Eyüp Sultan, Miniatürk, Panorama 1453 Müzesi, Koç Müzesi gezileriyle İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezerek yakından tanıma ve inceleme fırsatı buldular. Türkiye İzcilik Federasyonunca düzenlenen izci kamplarının genel amacı, yaparak ve yaşayarak öğrenme ilkesi doğrultusunda, obaca; sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı, yardımlaşmayı, çevreye karşı duyarlı olmayı, kötü alışkanlıklardan uzak durmayı öğrenmeleri ve bu bilgilerin günlük hayatlarında kalıcı davranışlara dönüşmesini sağlamaktır.

 

Yaklaşık 1200 öğrenci ve gençlerden oluşan İzci kampı faaliyeti İlçe Mili Eğitim Müdürü ve izci lideri Bekir ŞAHAN, Belen BSK İzci Önderi Fatih YURDALAN ile kulüp liderleri Mesut MERT ve Haşim Güzel’in liderliğinde gerçekleştirilmiştir. Desteklerinden dolayı Kaymakamımız Sayın Abdulaziz Aydın, Belediye Başkanımız Sayın Adnan Vurucu ve İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Sayın Bekir ŞAHAN’a sonsuz teşekkürler…


Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Cad. No1 Halk Eğitim Merkezi Binası 4. Kat Belen / HATAY - 0326 441 260809

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.