HATAY BELEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nisan Ayı DÖGEP Toplantısı Düzenlendi.

Nisan Ayı DÖGEP Toplantısı Düzenlendi.

İlçemizde Nisan ayı DÖGEP (Din Kültürü Öğretmenleri Gelişim Planlaması)  gerçekleştirildi. Pandemi dolayısıyla uzaktan erişim araçlarıyla plan çerçevesinde yapılan eğitimde etkili ve lider öğretmenlik ,öğretmenliğin misyonu , milli ve manevi evrensel sorumlulukları konusu müzakere edildi. 

20-05-2021

  

 

NİSAN AYI DÖGEP

 

KONU

:

Milli birlik ve bütünlüğümüzü tehdit eden unsurlar ile DAEŞ ve FETÖ gibi din istismarı yapan oluşumlara yönelik farkındalık oluşturma

 

 ÖZET

 

:

 

—  Milli birlik ve bütünlüğümüzü tehdit eden unsurlar ile DAEŞ ve FETÖ gibi din istismarı yapan oluşumlara yönelik farkındalık oluşturmak için ve bu bağlamda DKAB dersinin önemini belirtmek için Zoom üzerinden DKAB öğretmenlerine yönelik sunum yapıldı.

—  Dersimizde dinimizin esaslarını ana kaynaklarından aktararak kafa karışıklığına sebep olacak durumları ortadan kaldırmak gerektiği belirtildi.

—  Din ve dinin gereği olan ibadetler konusunda baskı ve zorlama olmayacağının  belirtildi.

—  Allah adına hiç kimse başkalarını cezalandırma, cennete ya da cehenneme yollama, şiddet yoluyla terbiye etme yetkisine sahip olmadığı vurgulandı.

 

—  İnsanları inanç ve ibadet konusunda zorlamak dinin özüne ve ruhuna aykırı olduğu vurgulandı.

 

 

—  «Vatan sevgisi imandandır» hadisi gereğince vatan ve millet sevgisinin önemi belirtildi.

Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Cad. No1 Halk Eğitim Merkezi Binası 4. Kat Belen / HATAY - 0326 441 260809

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.