HATAY BELEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN YARIYIL TATİL MESAJI

 Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız 2014-2015  eğitim  öğretim yılımızın birinci dönemini huzur içerisinde tamamlamış bulunmaktayız.  Hayatımızın her alanında olduğu gibi verdiğimiz emeklerin, yapılan fedakârlıkların sonucu olarak karnelerimizi alıyoruz. Ancak unutulmamalıdır ki alınan karne; sadece çocuklarımızın değil, eğitim süreci içerisinde bulunan hepimizin genel bir değerlendirmesidir. Okullarımızda sadece öğrencilere değil aynı zamanda öğrenciyi etkileyen ve katkı sağlayan aileye ve bizlere de not verilmiş olmaktadır. Anne ve babalar karne notlarını değerlendirirken bu hususları da göz önünde bulundurmalıdırlar. 
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN YARIYIL TATİL MESAJI

               Saygıdeğer Meslektaşlarım,

            Sizlerin sadece bilgi aktaran ve bilgiyi öğreten kişiler değil öğrenmeyi öğreten, araştıran, soran ve sorgulayan nesiller yetiştiren iyi bir öğretmen olarak kalmayıp aynı zamanda ahlaklı,dürüst, ülkesine, milletine,  çevresine ve tüm insanlığa faydalı nesiller yetiştirmekle sorumlu birer eğitmen olarak iyi bir model olma gibi büyük bir sorumluluğu en iyi bir şekilde yerine getirdiğinize olan inancım tamdır.Hepinize iyi bir yarıyıl tatili geçirmenizi diliyorum.

           Kıymetli Anne –Babalar;

         Ders notları düşük olan bir öğrenci için karneyle verilen mesaj, ders çalışmasında eksiklikleri olduğu, bilgiye ulaşmada sıkıntıları olduğu veya etkili ders çalışmadığı, ikinci dönem için hangi derse nasıl ve ne kadar çalışması gerektiğidir. Elbette bu mesaj sadece öğrencilere değil, velilere de verilmektedir.

          Sevgili Öğrenciler,

         Hayatta başarılı olabilmek için iki temel şeye ihtiyacımız vardır. Birincisi kendimize bir hedef koymak, ikincisi de belirlediğimiz hedeflere ulaşabilmek için fedakarlık yapmaktır. Unutmayınız ki; “Zahmet olmadan rahmet olmaz, olsa da kıymeti olmaz”. Yıl sonunda hedeflerinize ulaşabilmeniz için yarıyıl tatilinde hem dinlenip hem de 1. Dönemden eksiklerinizi gidermeniz ümidiyle iyi tatiller dilerim.

         İlçemiz genelinde 5.633 öğrenci karne alarak 9 Şubat 2015 pazartesi gününe kadar tatile giriyor. Bu tatil öğrencilerimiz için dinlenme, biz eğitimciler için ise eksiklikleri gidermek için bir fırsattır.

        Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Sayın Abdulaziz AYDIN ile “Her öğrenciye bir karne bir kitap” projesi kapsamında ilçemizin tüm öğrencilerine hem yarıyıl tatil kitabı hem de okuma kitaplarını eğitim ve kültür hizmeti olarak bizlere sunan Belediye Başkanımız Sayın Adnan VURUCU başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder, tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dilerim. 

                                                                                                

                                                                                                              Bekir ŞAHAN

 

                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Cad. No1 Halk Eğitim Merkezi Binası 4. Kat Belen / HATAY - 0326 441 260809

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.