HATAY BELEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ŞAHAN’ın Yıl Sonu Mesajı...

Değerli İdareci ve Öğretmen Arkadaşlarım, Kıymetli  Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerim,Bir eğitim-öğretim yılını daha geride bırakıyoruz. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için yorucu ve yoğun geçen bir senenin ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerle aynı heyecanı paylaşıyorum.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ŞAHAN’ın  Yıl Sonu Mesajı...

Sevgili Öğrencilerim,
İnsan, başarıya çabalayarak ulaşır. Çalışmanın, öğrenmenin zevkine varmış insan için başarmak, sonuçtan başka bir şey değildir. Başarmanın öyle çok sihirli formülleri de yoktur. Yapılacak şey bellidir başarı için: Birincisi kendimize bir hedef koymak, ikincisi de hedeflere ulaşmak için fedakarlık yaparak planlı çalışmak!. Bir yıllık emeğinizin karşılığını alacağınız bu günde, sizlerin başarıları bizler için, geleceğimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Bizim size olan inancımız çok büyük. Siz isterseniz her şeyin en güzelini yaparsınız. Büyük işler başarabileceğinizden şüphem yok. Büyük bir azim ve kararlılıkla tamamladığımız bu öğretim yılının sonu, hayatınızın yeni bir merhalesinin de ilk adımı aslında. Sizden, her günü fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.
Bizim tüm çabalarımız sizlerin iyi bir eğitim alabilmeniz için. Şimdi bu emeklerin meyvesini görmek üzeresiniz. Başarılı olanlarınızı gönülden kutluyor, sevgiyle gözlerinizden öpüyorum. Bazılarınızın karnesinde sizi üzen notlar olabilir. Ama bunları düzenli, planlı çalışmayla telafi edeceğinize inanıyorum. Tatilinizi dinlenerek, kitap okuyarak, seyahat ederek, yeni yerler, yeni insanlar tanıyarak, eğlenerek, spor yaparak ve ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak bugünden daha birikimli olarak geçirmeniz temennileri ile hepinize iyi tatiller diliyorum…
Değerli İdareci ve Öğretmenlerimiz;
Sizler insanın eğitimine, insanın içine, aklına, kalbine, ruhuna yöneldiniz; geleceğimizi kuracak çocuklarımızla, gençlerimizle ilgilenmekten yorulmadınız. Tekdüzeliğe düşmemek için, onların içlerindeki güzelliği ortaya çıkarmak için elinizden geleni yaptınız. Onları içinde yaşadıkları modern dünya hakkında bilgilendirmeye çalıştınız. Tüm çabanız bilgi toplumunu oluşturacak güçlü bireylere hizmet etmek. Bu toplumu kuracak olan fedakârlık duvarında bir tuğla olabilmek için kendinizi feda ediyorsunuz. Düşünen, sorgulayan eleştiren bir nesil için görevinizi bir öğretim yılında daha tamamladınız, acı tatlı birçok olaylar yaşadınız ve bir yılın daha sonuna geldiniz.
Şimdi bunun belki biraz da buruk huzuru içindesiniz. Sizlerin çabaları çok kıymetli, değerli öğretmen arkadaşlarım. Sizler için bir senenin bitmesi ister istemez içinizde “yıllar geçiyor” hissini de uyandırıyor, farkındayım. Fakat çok iyi biliyorsunuz ki yıllar geçmiyor; birikiyor! Zaman zaman çeşitli olumsuzluklarla karşılaşsanız da güzel şeyler yapma azmini bırakmadınız. Bu ülke, bu çocuklar, bu gençler ihmal edilemez, buna hakkımız yok diye elinizden geleni yaptığınız için sizlere minnettarız!
En iyi siz biliyorsunuz bir çocuğumuzu dahi feda edemeyeceğimizi. Onlara sahip oldukları potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlayacak en büyük destekçileri sizlersiniz. Mustafa Kemal Atatürk`ün “Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözünü her anınızı tazeleyici ilke bilerek yaşayan sizlere çok güvenmekteyiz. Bu duygularla siz değerli idareci ve öğretmenlerimize fedakâr emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.
 Kıymetli Veliler;
Çocuklarınız üzerinde ne kadar büyük emeklerinizin olduğunu hepimiz biliyoruz. Sizler de bu eğitim-öğretim yılında çocuklarınızın her zaman ve her koşulda yanında oldunuz. En büyük hayallerinizden biri çocuğunuzun iyi bir eğitim alarak geleceğe yönelik doğru adımlar atmasını sağlamaktı. Bugün 2014-2015 eğitim-öğretim yılının sonuna geldik ve çocuklarımız karne heyecanı yaşıyorlar. Çocuklarınız ellerinden gelen bütün gayreti göstererek çalıştılar. Yetenekleri ve gayretleri kadar da başarılı oldular. Onların karnedeki notları elbette ki önemlidir. Ama asıl önemli olan her koşulda çocuklarımıza duyduğumuz güveni ve desteği sürdürmektir. Çocuklarımızın karnelerindeki istenmeyen notların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimizde, çocuklarımız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alacaklardır. Bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı günümüzde, bilgiyi kullanma ve bilgiyi üretme yolunda çocuklarımıza rehberlik etmemiz gerekir. Sizlerin bu önemli görevde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum.
Sevgili Öğrencilerimizi, Değerli İdareci- Öğretmenlerimizi ve Saygıdeğer Velilerimizi kutluyor, sağlıklı bir tatil geçirmenizi diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.12/06/2015Bekir ŞAHAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü   

Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Cad. No1 Halk Eğitim Merkezi Binası 4. Kat Belen / HATAY - 0326 441 260809

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.