HATAY BELEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenleri

Büyük Önder Atatürk’ün vefatının 77.Yıldönümü Anma programı;  saat 09:00’da Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunumu ile başladı. Saat 09:05’te iki dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrakların yarıya indirilmesi ile Anıt alanındaki program tamamlandı. 
10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenleri

 Anma proğramına saat 09:30’da Çok Programlı Anadolu Lisesinde devam edildi. Okul Müdürü İbrahim BİLGİN’in günün anlam ve önemini belirten konuşması, Atatürk Belgeseli gösterimi, öğrencilerin hazırlamış olduğu “Atatürk Neredesin” Oratoryosunun sunumu, “Atatürk’ün Son Günleri” adlı filmden bir kesit , Atatürk’ün sevdiği türkülerin öğrencilerce koro olarak seslendirmesini müteakip, günün önemine binaen ilk, orta ve lise öğrencileri arasında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile anma programı sona erdi. 


Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Cad. No1 Halk Eğitim Merkezi Binası 4. Kat Belen / HATAY - 0326 441 260809

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.