HATAY BELEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

 15 Temmuz 2016 tarihi, ülkemizin en karanlık günlerinden biri olarak tarihe geçmiştir. Ülkemizin bütünlüğüne, milletimizin birliğine kasteden FETÖ terör örgütü dış güçlerin de desteğini alarak haince bir girişimle geleceğimize el koymak istemiş ancak karşısında kahraman Türk milletini ve Türk devletinin güvenlik güçlerini bulmuştur. Genci yaşlısı, kadını erkeği, askeri polisi, köylüsü kentlisi ile omuz omuza verdiğimiz bu mücadele; Türkiye Cumhuriyeti'nin egemen bir devlet olduğunu bütün dünyaya bir kez daha kanıtlamıştır.
    Nene Hatunların, Kara Fatmaların, Seyit Onbaşıların tutuşturduğu bağımsızlık meşalesi Türk milletinin elinde parlayarak darbecileri yakıp kavurmuştur. Ömer Halisdemirlerin kutsal mermileri, ihaneti alnının çatından vurmuş ve bu topraklarda vatandaşına silah çekenin yerinin neresi olduğunu bir kez daha anımsatmıştır. Devletini, yurdunu, özgürlüğünü canından aziz bilen yurttaşlarımız, sokakları FETÖ'ye dar etmiştir.

    Bugün ülkemizin bütünlüğüne, milletimizin birliğine kasteden hain darbe girişiminin bastırılışının 6. yıl dönümündeyiz. 15 Temmuz ruhunu diri tutarak ülkemize yönelebilecek her türlü iç ve dış tehdidi yok etmek, başta eğitimciler olmak üzere her Türk yurttaşının görevidir. Çocuklarımız, gençlerimiz değerlerimizi tanımalı, ulusal egemenliğin değerini bilmeli, halkın ve Hakk'ın yanında olmalıdır.
     Bu duygu ve düşünceler içinde bize ulusal egemenliği armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, üstlendiği başkomutanlık göreviyle bizlere yol gösteren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a saygılarımı ve minnetlerimi sunuyorum. 15 Temmuz gecesi, bağımsızlığı uğruna meydanlara inerek özgürlük ve milli irade meşalemizin ilelebet parlamasını sağlayan şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyor, yüce Türk milletinin 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                Seyit Ali BÜYÜK

                                                                                                                                                           Hatay İl Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Cad. No1 Halk Eğitim Merkezi Binası 4. Kat Belen / HATAY - 0326 441 260809

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.