HATAY BELEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başarılı Öğrenciler Bisikletleriyle Buluştu

“Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” ve “Fiziksel Aktivitenin Arttırılması” projeleri kapsamında, Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 20 adet bisiklet; İlçe genelinde eğitim öğretim yapan 11 resmi ortaokuldaki 8. Sınıf öğrenciler arasında 2. Dönem TEOG sınavında her okulun kendi bünyesindeki en başarılı öğrenciler belirlenerek Kaymakamımız Sayın Abdulaziz AYDIN, Kurum Müdürleri, öğrenci ve velilerin katıldığı törenle öğrencilere teslim edildi.
Başarılı Öğrenciler Bisikletleriyle Buluştu

 
Bisiklet dağıtım töreni öncesi yapılan konuşmalarda;
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ŞAHAN; İlçemiz birinci dönem TEOG verilerine göre Hatay genelinde bir önceki yıla oranla en fazla yükselen ilçe olmakla beraber ilçeler arası başarı sıralamasında 15 ilçe arasında 2. olmuştur. Bu yıl 2. Dönem TEOG verileri incelendiğinde ilçe ortalamamız 1. Döneme göre 1,6694 puan yükselmiştir. Emeği geçen tüm yönetici, öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyorum. Bu ve benzeri ödüllerin, öğrencilerimizin başarı ve motivasyonlarını daha da artıracağını ümit ederek, sağlıklı bir yaz tatili geçirmelerini diliyorum dedi.
Kaymakam Sayın Abdulaziz AYDIN, Öğrencilerimizin başarısında katkıları bulunan ailelerine ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum. Nice başarılı sonuçlar elde ederek bizleri ve ailelerini gururlandırmalarını temenni ediyor, öğrencilerin bisikletlerini dikkatli bir şekilde kullanarak, eğlenceli ve hoş bir yaz tatili geçirmelerini diliyorum. Bu organizasyonda emeği geçen İl Halk Sağlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerine de teşekkür ediyorum dedi.
Tören, konuşmaları müteakip 20 bisikletin başarılı öğrencilere tesliminin yapılması ile sona erdi.   19-06-201619-06-201619-06-201619-06-201619-06-2016

Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Cad. No1 Halk Eğitim Merkezi Binası 4. Kat Belen / HATAY - 0326 441 260809

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.