HATAY BELEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 NİSAN DA BAŞLIYORUZ

GÜÇLÜ EĞİTİM GÜÇLÜ YARINLAR GÜÇLÜ KADROLARLA İNŞA EDİLİR
24 NİSAN DA BAŞLIYORUZ

Değerli meslektaşlarım, 06/02/2023 saat 04:17 de yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremle bir anda her şeyimiz altüst olmuştur varımız yok olmuştur, evlerimiz viran olmuştur arabalarımız enkaz olmuştur, duygularımız harap olmuştur şaşırıp kalmış durumdayız. Bununla birlikte çok şükür yaşıyoruz hayattayız ve mücadeleye kaldığımız yerden hatta daha dipten devam ettik ediyoruz şartları zorlayarak çadır sınıflarda Eğitim öğretim yapmaya başladık. Biliyorum burada şartlar çok zor ancak hiçbir problem uzaktan çözülemez. Tam İçinde olmalıyız hayatın. Bizler de hep içinde olduk böylelikle  iyileşmemizin hızı arttı. Biz yanımda her zaman olan arkadaşlarımla hem halkımıza hem çocuklarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Aslında kendimize de yardımcı olduk. Şimdi sıra sizlerde çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için senin de el uzatmanı bekliyor küçük yürekler. Evet Hatay zor

Evet evlerimiz ya yıkıldı ya da zarar gördü kimilerimiz canından canını bıraktı enkazlarda. Tabiki kahroluyoruz. Her gün 06/02 2023 saat 04:17 yi yaşıyoruz . Ama biz Kocaman Türk Milletiyiz. Bu nedenle  gözümüzün ta içine bakan canlarımızı yavrularımızı  boynu bükük bırakma lüksümüz yok. Tarihe Millete devlete karşı sorumluluklarımız var. Bir çocuğumuza el uzattığımzda kaybettiğimiz kendi canımızdan can olanlara iyilik yapmış olacağız. Sizlerden zor bir şey istiyorum çadırlarda yaşamanızı konteynerlerde yaşamanızı çatlak evlerde yaşayarak  yavrularımıza el uzatmanızı istiyorum. Evet sizden fedakarlık istiyorum. Kendi hayatınızdan kendi konforunuzdan feragat etmenizi bu zor zamanda birlik beraberlik içinde Şehrimizi ve yarınlarımızı inşa etmenizi istiyorum. Bunu hep beraber yapacağımıza canı gönülden inanıyorum ve sizlere güveyorum.  Yakında ilçemizde çadırlardan sınıflara geçmeye başlayacağız ve okullarımızda Eğitim Öğretime başlayacağız. Haydi arkadaşlar sizleri Hatay'ın  2. Kurtuluş savaşına Eğitim savaşına yarını yeniden inşa savaşına davet ediyorum. Allah yardımcımız olsun.

Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Cad. No1 Halk Eğitim Merkezi Binası 4. Kat Belen / HATAY - 0326 441 260809

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.